תביעות ביטוח

תביעות ביטוח

אין כמעט אדם בישראל שלא מבוטח בכל רגע נתון ביותר מפוליסת ביטוח אחת. בין אם מדובר על ביטוחי חובה (כמו ביטוח רכב), בין אם בביטוחים "אוטומטיים" מכוח החוק (כמו ביטוח תאונות אישיות לתלמידים), בין אם עסקינן בביטוחים פרטיים (כמו ביטוח דירה או ביטוח בריאות פרטי) ובין אם עומדים על הפרק ביטוחים "עסקיים" (כדוגמת ביטוח אחריות מעביד).

ישנם ביטוחים העוסקים בנזקי גוף, כמו ביטוח סיעודי, וישנם הרלבנטיים לנזקי רכוש, כמו ביטוח תכולה לדירה או ביטוח צד ג' לרכב. תהיה הפוליסה אשר תהיה, כל אחד מאיתנו יכול להידרש לפרוצדורה המורכבת של הגשת תביעת ביטוח.

הגשת תביעת ביטוח איננה עניין של מה בכך. מדובר בסיטואציה "קלאסית" שבה קיימים פערי כוח משמעותיים בין התובע (המבוטח) לנתבע (חברת הביטוח). מצד אחד עומד המבוטח, אדם פרטי או עסק, אשר נקלע למצב שבו הוא מעוניין להפעיל כיסוי ביטוחי מכוח פוליסה. מצדו השני של המתרס עומדת חברת ביטוח שאיננה בהכרח ששה לשאת בחבותה (באופן מלא או חלקי), ותמיד היא בעלת משאבים אדירים, מחלקות משפטיות מיומנות, גב כלכלי איתן (המעניק לה יכולת לנהל הליכים ארוכים ומתישים), ידע בעולמות הביטוח הרלבנטיים, וכמובן – ניסיון רב בהתמודדות עם מבוטחים ותביעותיהם.

אל תפעלו לבד, פנו לעורכי הדין שלנו

הכלי החשוב ביותר בידיו של מבוטח הוא עורך דין הבקיא בדיני ביטוח. על מנת להבטיח מאבק נחוש ומקצועי למיצוי זכויות, המבוטח ובני משפחתו חייבים להתקשר בהקדם עם עורך דין אשר ייצג אותם בהתנהלות מול חברת הביטוח.

רצוי שעורך הדין יהיה מעורב בתיק עוד משלביו הראשונים. לרבות בטרם מוגשת פנייה לחברת הביטוח ובמקרים מסוימים במקביל לקבלת סיוע מגורמים מקצועיים (כמו רופאים במקרה של נזקי גוף). כל צעד יכול לקדם את התביעה ומנגד – אם לא נעשה נכון – לפגוע בתיק. הצלחת תביעת ביטוח טמונה ביסודותיה והייעוץ המשפטי הוא קריטי.

משרד עורכי דין חגי אסולין מתמחה בייצוג מבוטחים בתביעת ביטוח שונות (גוף ורכוש). למשרדנו ניסיון רב בתביעות ביטוח וידע מולטי-דיסציפלינרי בתחומים שונים. יתרה מזו, משרדנו אף ייצג חברות ביטוח ואנו מכירים את התחום משני צדי המתרס. עובדה המאפשרת לנו לבור את המוץ מן התבן, לאפיין את נסיבות המקרה, ולתכנן את נקיטת הצעדים באופן מיטבי.

משרד עורכי דין חגי אסולין מלווה את המבוטחים עוד מהשלבים המוקדמים של התיק כמו בהגשת תביעה או התמודדות עם מכתבי דחייה. אנו מנהלים במקצועיות וביעילות מו"מ מול חברת הביטוח וכמובן שמייצגים בכל הערכאות והטריבונלים.

מבוטחים יקרים, משרדנו מבין היטב את המצוקות והחששות שלכם. המשרד מייעץ הן בנושאים כמו "מתי להגיע לפשרה" והן במקרים שבהם יש לנהל הליך מלא בערכאות. למשרד עורכי דין חגי אסולין קשרים מקצועיים ענפים עם גורמים שונים לחיזוק התביעה כגון מומחים מקצועיים לרבות רופאים, שמאים, מהנדסים, מומחים תעסוקתיים ועוד.

גלילה לראש העמוד

יצירת קשר

דילוג לתוכן