תאונות דרכים

תאונות דרכים

מדי שנה נפגעים בישראל אלפי בני אדם בתאונות דרכים. בשנת 2016 מצאו את מותם על הכביש למעלה מ-370 ישראלים, ומאחוריהם אלפי פצועים ונפגעי גוף בדרגות שונות. הביטוי "מכת מדינה" בהחלט מתאים לנתונים המובהקים הללו.

על פי שיטת המשפט הישראלי בתאונות דרכים, כמעט כל נפגע זכאי לפיצוי מחברת הביטוח בקרות אירוע. כולל נפגעי תאונות עצמאיות ואפילו נהגים שתאונת הדרכים נגרמה באשמתם הברורה. זהו משמעותו של ביטוח החובה שכולנו מחויבים לרכוש. כאשר מדובר על משתמש דרך שלא נהג ברכב (כמו למשל רוכב אופניים או הולך רגל), החבות לפיצוי מונחת לפתחה של חברת הביטוח אשר ביטחה בביטוח חובה את הרכב הפוגע. בתאונות "פגע וברח", בהן הנהג הפוגע נמלט מהזירה, הנפגע יכול להיות זכאי לפיצוי מכוח קרן ממשלתית.

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, התשל"ה-1975 הוא זה שמעגן את זכויותיהם של נפגעי תאונות דרכים לפיצוי. מדובר בחוק בעל משמעות סוציאלית שהעיקרון החשוב ביותר שמקופל בו הוא שהוא מייתר את הצורך בדיון בסוגיית האשמה. נפגע תאונת דרכים זכאי לפיצוי מכוח החוק הנ"ל ואין כל צורך לקיים דיון בנוגע למי אשם בתאונה ומדוע.

המורכבות בתיקי תאונות דרכים

עם זאת, התנהלות בתביעות ביטוח לאחר תאונות דרכים היא איננה עניין של מה בכך. חשוב להיוועץ בהקדם עם עורך דין אשר מתמחה בתחום ואשר בקיא במטריה המשפטית הרלבנטית, ויפה שעה אחת קודם.

ראשית, חוק הפיצויים מטיל חבות מוחלטת על תשלום הפיצוי, אך ייתכן ותהיה מחלוקת בין חברת הביטוח לנפגע באשר לגובה הנזק שנגרם, וכפועל יוצא מכך, באשר לגובה הפיצוי שישולם. שנית, במקרים מסוימים חברת הביטוח טוענת להעדר חבות מסיבות שונות כגון נסיעה ללא ביטוח, טענות הנוגעות להגדרת האירוע כ"תאונת דרכים" (לפי הגדרת מונח זה בחוק הפיצויים), טענות בדבר עצם קיומה של תאונת הדרכים, טענות הקשורות להגדרתה של תאונת הדרכים כתאונת עבודה (והפניית התובע לפיצוי מול המוסד לביטוח לאומי) וכדומה.

ייצוג בתיקי תאונות דרכים במשרד עורכי דין חגי אסולין

משרד עורכי דין חגי אסולין מתמחה בדיני נזיקין והינו בעל ניסיון עשיר בניהול תיקי תאונות דרכים. אנו מלווים את נפגע התאונה ובני משפחתו בכל שלבי התיק, החל מהצעדים הראשונים ביותר ועד למיצוי הזכויות. למשרדנו ידע רב בתחום ואנו משתפים פעולה בהתאם לצורך עם מומחים רפואיים מהשורה הראשונה.

משרד עורכי דין חגי אסולין מסייע הן לנפגעי תאונות דרכים קלות והן לנפגעי תאונות דרכים קטלניות וקשות. במשרד צוות מקצועי של עורכי דין המתמחים בדיני נזיקין מזה למעלה מ-15 שנה.

גלילה לראש העמוד

יצירת קשר

דילוג לתוכן