רשלנות רפואית

רשלנות רפואית

רשלנות רפואית היא תחום מורכב בדיני נזיקין הדורש התמחות ספציפית ויכולת לחבר בין נסיבות רפואיות ומשפטיות. זאת, בכדי להוכיח כי המקרה מקיים את יסודותיה של עוולת הרשלנות המצויה בסעיפים 35-36 לפקודת הנזיקין ו/או בהתאם להוראות חקיקה רלבנטיות (כמו, למשל, חוק זכויות החולה).

למרות הרמה הגבוהה של הצוותים הרפואיים בארץ והמכשור המתקדם שברשותם, רשלנות רפואית בישראל איננה תופעה נדירה (נהפוך הוא). כל אחד מאיתנו יכול להיפגע כתוצאה מרשלנות רפואית ואין להקל בכך ראש. טיפול רפואי רשלני עלול להסב נזקים קשים לנפגע ולבני משפחתו. החל ממקרים "קלים" של פגיעות זמניות בלבד וכלה בתיקים קשים ביותר שבמרכזם נזקים בלתי הפיכים, אובדן סיכויי החלמה ואפילו מוות.

תוצאותיה של הרשלנות הרפואית עלולות לשנות לבלי היכר את אורח חייו של המטופל וכן להשפיע על יכולתו (או אי-יכולתו) להתגבר על האירוע ולהשתלב בחברה. מטרתה של התביעה המשפטית הינה להביא לתשלום פיצויים בהתאם לנזק שנגרם ובעיקר בהתאם להשלכותיו.

המורכבות בתיקי רשלנות רפואית

משימתו של עורך דין המתמחה ברשלנות רפואית איננה פשוטה. עליו להשיג את הראיות הרפואיות הרלבנטיות שיוצקות תוכן בתביעה, לשלב אותן עם הסוגיות המשפטיות הקונקרטיות, ולייצר את החיבור הנכון. כלומר, לאתר את הקשר הסיבתי, המשפטי והעובדתי, בין הנזק שנגרם לטיפול הרפואי.
תיקי רשלנות רפואית נתונים פעמים רבות לפרשנות רחבה ואופן הצגת הדברים על ידי עורך הדין של הנפגע הוא קריטי. זאת מן הטעם הברור שלא כל טיפול רפואי שנכשל מהווה עדות לרשלנות רפואית המזכה בפיצויים. התנהלות הצוותים הרפואיים נבחנת בבתי המשפט לא כ"חוכמה שבדיעבד" אלא אך ורק לפי "מבחן הרופא הסביר". דהיינו, על עורך הדין המייצג את הנפגע להוכיח שהרופאים חרגו בהתנהלותם מהפרקטיקה הרפואית המקובלת ובכך הפרו את חובת הזהירות המוטלת עליהם מכוח החוק.
במידה שטענות התביעה מתקבלות (בין אם בהליך ובין אם במסגרת פשרה), הפיצויים עשויים להיות משמעותיים. במקרים מסוימים מדובר על פיצויים בסדרי גודל של מיליוני שקלים.

רשלנות רפואית במשרד עורכי דין חגי אסולין

משרד עורכי דין חגי אסולין מתמחה בדיני נזיקין והינו בעל ניסיון רב בניהול תיקים הנוגעים לרשלנות רפואית. למשרדנו קשרים ושיתופי פעולה עם מומחים רפואיים בכל התחומים ומהשורה הראשונה. אנו בקיאים בכל הניואנסים הרלבנטיים המאפיינים תיקים של רשלנות רפואית בישראל וחשוב מכך – מבינים את מצוקתם של המטופל ובני משפחתו.
תיקי רשלנות רפואית מהווים עבורנו שליחות של ממש ומשרדנו חותר ללא ליאות להשיג עבור לקוחותיו את הפיצויים שיביאו למיצוי זכויותיהם ויקלו (ככל הניתן) על הנזק שנגרם להם.

גלילה לראש העמוד

יצירת קשר

דילוג לתוכן